منو

چوب، لمسی از طبیعت

لوگو_سفید_مدحت3

Wood, Touch of nature

EN

چوب، لمسی از طبیعت

تخته آرماتوربندی

تخته آرماتوربندی

یکی از ابزارهایی که در آرماتوربندی مورد استفاده قرار می گیرد، تخته آرماتوربندی است. از تخته آرماتور بندی برای شکل دادن به بتن و در واقع قالب بندی آن استفاده می شود. پس از اینکه با استفاده از مفتول های فلزی، کار آرماتوربندی به اتمام رسید، تخته آرماتور بندی برای افزایش استحکام ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

تخته آرماتور بندی که به عنوان چوب آرماتوربندی هم شناخته می شود، در ساخت بخش های مختلفی از ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. از این ابزار برای افزایش استحکام ستون ها، سقف و سایر بخش هاس ساختمان استفاده می شود.

کاربرد تخته آرماتوربندی

کاربرد تخته آرماتور بندی

آرماتوربندی جزء حساس ترین و مهمترین بخش ها برای ساختمان سازی است که تاثیر بسیاری بر استحکام و مقاومت سازه خواهد داشت. به همین دلیل استفاده از یک تخته آرماتوربندی، مشابه با تخته قالب بندی می تواند استحکام آن را دوچندان کرده و در شکل گیری درست بخش های مختلف سازه هم تاثیرگذار باشد. تخته آرماتور بندی در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

  1. آرماتوربندی فوندانسیون
  2. آرماتوربندی ستونها و تیرهای ساختمان
  3. آرماتوربندی سقف و دال ها

فوندانسیون ها، ستون ها، تیرهای ساختمان و سقف، همگی از بخش هایی هستند که نقش بسزایی در استحکام و دوام ساختمان دارند. به همین دلیل از آرماتوربندی برای ساخت آنها استفاده می شود. تخته آرماتور بندی هم از جمله ابزارهایی است که در افزایش این استحکام تاثیر بسیاری دارد.

مطالب مربوط: تخته سه لایی ارزان

مزایای استفاده از تخته آرماتوربندی

  • افزایش استحکام: هدف از آرماتوربندی افزایش استحکام سازه است و یکی از مهمترین مزیت های استفاده از تخته آرماتور بندی، مستحکم تر کردن سازه است.
  • شکل دهی راحت تر به بتن: در قالب بندی هم، علت استفاده از چوب، شکل دهی به بتن بود. بتن در حالت اولیه خود، شکل مایع دارد و برای اینکه در حالت مورد نظر شکل بگیرد باید از تخته های آرماتوربندی استفاده کرد. استفاده از تخته آرماتور بندی در استحکام بخشیدن به سازه در شکل مورد نظر، کمک کننده است.

از انواع تخته های چوبی به عنوان تخته آرماتوربندی استفاده می شود. تخته هفت لایه، سه لایه و انواع پلای وود و ام دی اف از جمله مواردی هستند که به عنوان تخته آرماتور بندی مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه ویژگی هایی که یک تخته آرماتور بندی برای خرید باید داشته باشد را بررسی می کنیم. پیشنهاد می کنیم هنگام خرید، حتما به آنها توجه کنید.

مطالب مرتبط: پلای وود چیست؟

مطالب مرتبط: پلی وود چیست؟

ویژگی های مهمی که تخته آرماتور بندی باید داشته باشد.

ویژگی تخته آرماتوربندی

تا به اینجا بررسی کردیم که چرا باید از تخته آرماتوربندی در سازه ها استفاده شود. با این حال هر تخته چوبی با هر ویژگی نمی تواند گزینه مناسبی برای این کار باشد. به همین دلیل تخته آرماتور بندی مناسب باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

  1. استحکام بالا

یکی از اصلی ترین عواملی که باعث استفاده از تخته آرماتور بندی می شود، کمک آن به استحکام سازه است. به همین دلیل این تخته ها، خود باید استحکام بالایی داشته باشند. در ابتدا این تخته ها باید تحمل وزن سنگین بتن را داشته باشند تا در نهایت بتوانند تبدیل به یک عامل کمک کننده به افزایش استحکام سازه شوند.

  1. مقاومت در برابر آب

بتن در حالت مایع، دارای رطوبت بالایی است. به همین دلیل مقاومت بالای تخته آرماتوربندی در برابر رطوب هم عامل مهمی است که هنگام خرید باید به آن توجه نمود. شما می توانید از انواع پلای وود و تخته چندلایی ضد آب به این منظور استفاده کنید.

  1. قیمت مناسب

در خرید هر کالایی، قیمت عامل مهم و تعیین کننده ای است. قیمت مناسب، دیگر ویژگی است که تخته آرماتوربندی باید داشته باشد. با این حال هنگام خرید، آن را به همراه کیفیت مورد بررسی قرار دهید. پیشنهاد می کنیم برای یافتن تخته آرماتور بندی با قیمت مناسب تر به مراکزی همچون مرکز چوب چهاردانگه یا سایت خاوران هم مراجعه کنید.

  1. کیفیت و طول عمر بالا

کیفیت تخته آرماتوربندی تاثیر بسیاری بر میزان استحکام سازه دارد و بسته به کیفیت اجزاء تخته می تواند کمتر یا بیشتر باشد. پیشنهاد می کنیم برای اطمینان از کیفیت تخته آرماتور بندی به برند و نام تجاری تولیدکننده و ارائه دهنده آن حتما توجه کنید تا از کیفیت آن اطمینان داشته باشید.

فروش تخته آرمارتوربندی

مجموعه مدحت وود به عنوان شرکتی متخصص در زمینه واردات تخته آرمارتوربندی و عرضه تخته های قالب بندی از سال 1394 شروع به فعالیت کرده است و انواع تخته سه لایه، انواع چوب، تیرهای چوبی و … با کیفیت بالا به فروش می رساند. برای کسب اطلاعات بیشتر از قیمت و فروش تخته آرمارتوربندی و هر گونه سوال در زمینه آرمارتوربندی با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

خرید تخته آرمارتوربندی

برای خرید تخته آرمارتوربندی باید تمامی مشخصات این محصول را با توجه به نوع پروژه مد نظر داشته باشید و براساس تعداد و سایز این محصول اقدام به خرید تخته آرمارتوربندی کنید. با توجه به اینکه کیفیت تخته آرمارتوربندی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد باید از مراکز معتبر خریداری کنید.

قیمت تخته آرماتور بندی

همانطور که گفته شد قیمت، عاملی تعیین کننده و تاثیرگذار است که هنگام خرید تخته آرماتوربندی باید به آن توجه کرد. شما می توانید از پلای وود، تخته سه لایی و … به عنوان تخته آرماتور بندی استفاده کنید. با این حال قیمت همه آنها به عوامل ثابتی بستگی دارد. این عوامل شامل کیفیت و میزان چوب استفاده شده در تخته ها، شرکت تولیدکننده و نوسانات بازار بستگی دارد.

شما میتوانید از انواع چوب و محصولات ارائه شده در سایت مدحت وود برای تخته آرماتور بندی استفاده کنید. سایت مدحت وود از بهترین برندهای موجود، باکیفیت ترین محصولات را به قیمتی مناسب به مشتریان خود عرضه می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *