منو

چوب، لمسی از طبیعت

cropped-Medhat-Nowruz-Png-2-removebg-preview-2.png

Wood, Touch of nature

EN

چوب، لمسی از طبیعت

ِابعاد پلای وود

پلای وود در چه ابعاد و ضخامتی وجود دارد؟

یکی از نکاتی که در خرید پلای وود اهمیت بالایی دارد، اندازه و ابعاد پلای وود است. اگر شما به این نتیجه رسیده اید که برای پروژه خود نیاز به پلای وود یا تخته چندلایی دارید، اما مطمئن نیستید که برای پروژه شما کدام ابعاد مناسب است و یا شاید از اندازه های موجود در بازار اطلاعی ندارید، میتوانید از مطالب عنوان شده در این مقاله استفاده نمایید. بدیهی است که شما می خواهید پلای وود را به اندازه کافی خریداری کنید تا قبل از اتمام کارتان تمام نشود و برای این امر، باید ویژگی ها و ابعاد پلای وود خود را به درستی انتخاب کنید.

برای برخی از پروژه های خاص، انتخاب ضخامت های صحیح به محصول نهایی شما کمک میکند تا خیلی راحت تر پروژه به انتها برسد و میتواند در آینده شما را از دردسرهای احتمالی نجات دهد. هیچ کس خوشحال نمیشود وقتی در نیمه راه ساخت وسیله ای متوجه شود پلای وود خریداری شده، بسیار نازک بوده و به اندازه کافی محکم نیست تا نیاز او را برطرف سازد.

ما در این مقاله در مورد تفاوت ابعاد پلای وود مانند ضخامت ها و طول های موجود بحث خواهیم کرد تا در پایان این مطلب، به سوال شما در مورد اندازه پلای وود پاسخ دهیم و شما نیز با اطلاعات کافی اقدام به خرید پلای وود نمایید.

پلای وود مورد نیاز پروژه

ابعاد پلای وود

اولین چیزی که باید در مورد ضخامت پلای وود به خاطر بسپارید این است که تقریباً همیشه کمی اختلاف وجود دارد. تولیدکنندگان سعی در به دست آوردن ضخامت دقیق دارند، اما به دلیل واقعیت های زیادی که در ساخت تخته چندلایی وجود دارد، این امر همیشه امکان پذیر نیست. یکی از نکاتی که بر ضخامت پلای وود تاثیر میگذارد، فرآیند سنباده زدن است که میتواند باعث اختلاف در ضخامت دقیق آن شود. با این وجود، علی رغم این اختلافات، اقداماتی وجود دارد که میتوانید برای اطمینان از برنامه ریزی قبلی خود انجام دهید. اندازه گیری ضخامت واقعی ورق با کولیس، یکی از اقدام هایی است که میتواند به شما کمک کند از ضخامت دقیق پلای وود مطلع شوید.

تمام این اقدامات برای پیشگیری از مشکلات احتمالی، بسیار مهم است اما نکته مهمی که پیش از این اقدامات باید به آن توجه شود، شناسایی پلای وود مورد نیاز پروژه خود میباشد. ابتدا باید دقت شود که پلای وود مورد نیاز شما باید چه ضخامتی داشته باشد و پس از اطلاع از ضخامت مورد نیاز خود برای پلای وود، میتوانید اقدام به خرید آن نمایید.

ابعاد پلای وود استاندارد

امروزه استفاده از پلای وود در هر زمینه ای یک ضرورت به حساب می آید. اکر در زمینه کابینت سازی فعالیت میکنید یا پروژه شما مربوط به ساختمان سازی است، احتمالا باید از این تخته استفاده نمایید. پس برای این کار مسلما نیاز به دانستن ابعاد و اندازه پلای وود دارید.

ورق استاندارد پلای وود دارای ابعاد 4 * 8 فوت است. اما یکی از ویژگی های مهم در مورد پلای وود، تولید آن در ابعاد مختلف و حتی اندازه های بسیار بزرگ است. این ویژگی یکی از نکات اساسی در زمینه فروش چشمگیر تخته چندلایی محسوب میشود.

طول و عرض

 طول و عرض پلای وود با توجه به کشور های سازنده متفاوت است. به طور مثال اگر این تخته ها در کشور ایالات متحده آمریکا تولید شود، در همان ابعاد استاندارد 4 * 8 فوت ساخته میشوند ولی در کشور های دیگر مانند روسیه این ابعاد میتواند فرق داشته باشد. معمولا پلای وود هایی که از انواع چوب سخت ساخته میشوند و به آنها پلای وود سخت میگویند، در اندازه های 2 * 2 فوت، 2 * 4 فوت و 4 *4 فوت ساخته میشوند. پلای وود هایی که در ساختمان به کار میروند در ورق های 4 * 10 فوت موجود است.

در ادامه این مطلب، به ضخامت 4 محصول ساخته شده از پلای وود میپردازیم.

کابینت پلای وود

کابینت پلای وود

کابینت ها در هنگام انتخاب ضخامت، به شما آزادی عمل بیشتری میدهند. ضخامت پلای وود مورد استفاده در کابینت، معمولا در حدود 12 میلیمتر است. البته این موضوع بدین معنی نیست که حتما برای ساخت کابینت، باید از پلای وود با ضخامت 12 میلیمتر استفاده شود بلکه با توجه به خواسته شما، کابینت میتواند ضخامت مختلفی داشته باشد. هرچه ضخامت تخته چندلایی بیشتر باشد، فشار بیشتری را میتواند تحمل نماید.

مبلمان پلای وود

برای مبلمانی که از پلای وود برای ساخت آن استفاده میشود، ضخامت های مختلفی وجود دارد. به طور مثال برای ساخت میزهای مبلمان، از پلای وود با ضخامت های 18 تا 24 میلیمتر استفاده میشود. البته به طور موردی میزهایی با ضخامت 6 تا 12 میلیمتر نیز یافت میشود که نسبت به میزهای دیگر از استحکام کمتری برخوردار هستند. برای ساخت مبلمان معیارهایی همچون استحکام و وزن وجود دارد که روی ضخامت پلای وود تاثیر میگذارد. از تخته چندلایی میتوان برای ساخت مبلمان، میز، تخت، بوفه و … استفاده نمود.

دیوار پلای وود

اگر قصد دارید از پلای وود برای ساخت دیوار خود استفاده نمایید، باید از یک پلای وود حداقل با ضخامت 12 میلیمتری استفاده نمایید؛ زیرا این یک ضرورت از جانب سازمان استاندارد میباشد. البته متناسب با نوع ساختمان و فرآیندهای نصب دیوار، میتوانید این دیوار را تقویت نمایید.

کفپوش پلای وود

کفپوش پلای وود

هنگامی که صحبت از کفپوش ساختمان به میان می آید، مناسب ترین نوع کفپوش، کفپوش پلای وود است. به دلیل یکدست بودن سطح پلای وود و اتصال مناسب قطعات مختلف به یکدیگر، بهترین گزینه برای انتخاب، کفپوش پلای وود است. معمولا برای کفپوش ساختمان از ضخامت های 15 میلیمتر تا 25 میلیمتر استفاده میشود. به همین دلیل قیمت پلای وود با در نظر گرفتن این موارد مشخص شده و بدون توجه به این موارد به هیچ وجه نمی‌توان یک تعرفه ثابت برای آن در نظر گرفت.

از کجا پلای وود بخریم؟

پلای وود به دلیل کاربردهای مختلفی که دارد، گزینه مناسبی برای بسیار صنایع به حساب می آید. به همین دلیل شرکت های بسیاری اقدام به واردات این محصول از کشورهای مختلف نموده اند. گروه بازرگانی مدحت وود به دلیل داشتن سالها تجربه در این زمینه و همچنین برخورداری از روابط بسیار نزدیک با بهترین برند های دنیا، اقدام به واردات پلای وود از کشورهای برتر در این زمینه نموده است و باکیفیت ترین پلای وود های موجود در بازارهای جهانی را در اختیار مشتریان میگذارد. به همین دلیل شما می‌توانید برای خرید پلای وود و همچنین آگاهی از قیمت انواع مختلف آن و برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره رایگان، با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *